Ubezpieczenia indywidualne

 

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczając się na życie myślimy głownie o tych, którzy po nas zostaną. Pieniądze z polisy ułatwią bliskim pierwsze tygodnie, miesiące a nawet lata życia – to wszystko zależy od tego, jak wysokie wybierzesz ubezpieczenie. Oczywiście nie pokryją wszystkich strat – tych emocjonalnych na pewno nie, ale ułatwią adaptację do nowej rzeczywistości. Pieniądze z ubezpieczenia pomogą  spłacić zobowiązania i utrzymać standard życia na dotychczasowym poziomie. Pomogą rozwiązać też kwestie spadkowe ( np. w rodzinach patchworkowych), czy po prostu będą stanowić dodatek do emerytury współmałżonka, gdy Ciebie już zabraknie. 

 

Ubezpieczenia zdrowotne i wypadkowe

To co utrzymuje nas przy życiu to na pewno lekarze i leki. Niekiedy na wizytę u lekarza można czekać i 2 lata, jednak dzięki dostępowi do prywatnej opieki medycznej okres wyczekiwania jest znacząco krótszy i już za kilka tygodni możesz znaleźć się już u specjalisty lub na badaniach.

Niektórych sytuacji nie jesteśmy w stanie wyeliminować czy uniknąć, ale możemy zminimalizować ryzyko finansowe jakie z sobą niosą wypadek albo choroba. Nawet jeśli trafimy do szpitala z zapaleniem oskrzeli, ze złamanym obojczykiem czy z czymś poważniejszym, jak na przykład nowotwór, stwardnienie rozsiane, przeszczep- wymagającym wielomiesięcznego wyspecjalizowanego leczenia możemy mieć pewność, że pieniądze z polisy pomogą nam zorganizować lepszy, sprawniejszy powrót do zdrowia. Korzystając z opcji Leczenia za granicą, budżet na leczenie nowotworu, przeszczep, operację kardiochirurgiczną czy operację neurochirurgiczną wynosi 2 000 000euro i ściąga z nas stres związany z organizacją takiego leczenia.

Jeśli jednak w wyniku wypadku złamiemy kręgosłup, stracimy wzrok czy dłoń, będziemy potrzebować środków nie tylko na rehabilitację, wizyty lekarskie, opatrunki, badania, wózek czy odpowiednie łóżko. Może się okazać, że nie będziemy już zdolni do pracy – ubezpieczenie z tego tytułu ma tę przewagę nad rentą z ZUS, że nigdy nie zostanie odebrane. A wysokość świadczenia ustalimy sami. 

Dlatego jeśli możemy zrobić coś dla siebie – i zrobić to dobrze, to na pewno spotkać się z agentem i omówić szczegóły ubezpieczenia na wypadek choroby i wypadku.

NNW dla dzieci i dorosłych

Jeśli po Twoim wypadku lekarz stwierdzi, że niezbędne są liczne zabiegi czy konieczna jest rehabilitacja, otrzymasz na nią dodatkowe pieniądze. Może się zdarzyć że w wyniku wypadku będziesz potrzebował operacji plastycznej, aby usunąć powstałe okaleczenia. Skutki wypadku, jakiemu uległeś określane będą jako trwały lub częściowy uszczerbek na zdrowiu i za każde takie uszkodzenie ciała jest wyznaczony odpowiedni %, jaki zostanie wypłacony z ubezpieczenia. Z polisą NNW koszty powrotu do zdrowia nie będą obciążeniem dla naszego budżetu. Ubezpieczenie NNW obejmuje również śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku. 

Ubezpieczenia majątkowe

W trakcie życia dojdziemy do miejsca, w którym zostaniemy właścicielami samochodu, roweru, kosiarki czy wymarzonego domu. Wszystko na co pracowaliśmy, może ulec zniszczeniu w przypadku pożaru, zalania czy kradzieży. Z pomocą polisy nie tylko otrzymasz środki na wyremontowanie nieruchomości, ale także zakupisz utracone wyposażenie! 

Podróżowanie dostarcza nam emocji i niezapomnianych wrażeń. Ważne, aby w trakcie wyjazdu towarzyszyło nam poczucie bezpieczeństwa, niezależnie czy na polskich szlakach czy najdalszym zakątku świata. Leczenie i pobyt w szpitalu w skutek wypadku czy nagłego zachorowania za granicą czy transport do Polski mogą nie należeć do najtańszych wydatków naszego wyjazdu, dlatego dobrze mieć odpowiednio wysokie zabezpieczenie w takich okolicznościach.

 

OC w życiu prywatnym

 Gdy Twoi domownicy wyrządzą szkodę sąsiadowi albo pies zniszczy wykładzinę hotelową w trakcie wakacji, możesz być spokojny, bo odszkodowanie zostanie wypłacone z Twojego OC a nie z aktualnego budżetu domowego. Natomiast jeśli jesteś najemcą, dzięki odpowiedniemu OC nie będziesz musiał martwić się tym, że zostaniesz dodatkowo obciążony kosztem wymiany płyty indukcyjnej czy wanny, gdy przypadkiem coś na nie upuścisz.

 

Scroll to top